Цікаві факти про одяг

Интересные факты об одежде

Щодня надягаючи на себе той чи інший одяг, навряд чи хто-небудь з нас замислюється про історію його виникнення, а також пов’язаних з ним цікавих фактах. Насправді відомо чимало дивовижних цікавинок, які розповідають про еволюцію певних різновидів предметів одягу. Давайте почнемо знайомство з ними із найбільш поширеного у всьому світі виду чоловічого та жіночого одягу, який присутній в гардеробах 99% людей.

Футболки

Сьогодні футболка є одним з найбільш розповсюджених предметів одягу у представників сильної і прекрасної половини людства. Зручні, функціональні і модні футболки з кумедними принтами із задоволенням носить сучасна молодь, а їх кількість у одного власника може налічувати декілька десятків одиниць. Спочатку цей елемент гардеробу носили європейські солдати в Першу світову війну. Потім він був запозичений їх американськими колегами і завдяки своїй ергономічності, практичності і невисокої вартості відразу ж завоював величезну популярність і тепер принаймні одна футболка присутня в гардеробі майже кожного жителя нашої планети.

Шапки з помпонами

Ці забавні елементи прийшли до нас з військової сфери. Вони використовувалися як символи відмінності вояків різних армій світу. Наприклад, прості солдати носили тільки одноколірні помпони, а молодший офіцерський склад двоколірні пухнасті кульки. Пришивалися вони і до кашкетів французьких моряків, щоб уберегти їх голову від ударів в стиснених умовах військових кораблів тих часів. Якщо раніше помпони асоціювалися тільки з дитячою модою, то тепер вони пришиваються також до головних уборів дорослих людей і відрізняються великою різноманітністю.

Куртки

До двадцятого століття куртки вважалися виключно чоловічим одягом, але сьогодні вони популярні серед дітей і дорослих обох незалежно від статі. Зручні парки, косухи, бомбери, створені спеціально для пілотів ВПС Сполучених Штатів Америки, із задоволенням носять сучасні модниці, які бажають поповнити свій гардероб модними дизайнерськими моделями. Різнокольорові і однотонні моделі бомберів, прикрашені принтами, мереживними вставками, доповнені манжетами і рукавами контрастних кольорів відомих брендів в останні роки широко представлені на світових подіумах.

Джинси

Джинси були винайдені в 1873 році, а вперше їх одягли американські вантажники. Вироби шилися з цупкої бавовняної тканини і часто мали темно-синє забарвлення. Зараз їх із задоволенням носять мільйони людей незалежно від соціального статусу, віку та статків. Джинси спричинили справжній революційний переворот у світовій моді. У класичних джинсах Леві Страус передбачено п’ять кишень, одна з яких дуже маленька. Суперечки щодо призначення цієї кишені тривають і досі. Одна з версій говорить про те, що кишеню використовували для зберігання годинника на ланцюжку; інша – кишеню була потрібна для складання цвяхів та невеликих золотих самородків; згідно третьої версії – кишені призначалися для запальничок Zippo, оскільки вони в ті часи були найбільш популярними.

Спідниця

Спідниця є одним з найстаріших елементів в жіночому гардеробі, а її попередницею була звичайна пов’язка на стегнах. З’явилася спідниця в стародавньому Єгипті, а носили її не тільки жінки, а й представники сильної половини людства, про що свідчать зображення на стінах храмів і палаців тієї епохи. Сьогодні важко уявити собі модні тренди одягу без наявності стильних жіночих спідниць різних фасонів і кольорів. Спідниці завжди присутні в колекціях більшості модельєрів, радуючи своїх майбутніх власниць зручним кроєм і різноманітністю використовуваних при їх виробництві сучасних матеріалів.

Купити на секонд хенді без шкоди для власного бюджету сьогодні є будь-який предмет одягу, тому багато наших співвітчизників, які не бажають переплачувати гроші за нові дорогі брендові вироби або просто прагнуть придбати оригінальні моделі, вже давно стали його завсідниками.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *