Ресайклінг по-голандськи: сюрреалізм у магазині сміття

 

Чи були ви на шопінгу в Роттердамі? Скоріше за все, відповідь на це питання буде негативною. На жаль, мало хто з наших співвітчизників має можливість поїхати за покупками до європейських країн, тим більше до дивовижного та креативного голландського міста Роттердам. А шкода, адже саме там можна навчитися незвичному і поки ще маловідомому для пересічного українця мистецтву створення дизайнерських шедеврів з підручних матеріалів.

Як і більшість сучасних європейців, голландці – дуже охайна та екологічно вихована нація. Маленьких жителів цієї чудової країни з самого раннього віку привчають піклуватися про навколишнє середовище та своє здоров’я – правильно харчуватися, носити одяг з екологічно чистих матеріалів, переробляти сміття та використовувати підручні матеріали для творчості й розширення меж мислення.

Магазин сміття – європейська реальність

Розкішне місто Роттердам відразу ж вражає відвідувачів, оскільки просто рясніє сюрреалізмом. На вулицях міста тут і там можна побачити шокуючі скульптури, настінні розписи, архітектурні дива та інсталяції мистецтва, що є неосяжними для людей з обмеженою фантазією. Варто відмітити, що європейці високо цінують ручний труд і будь-який прояв творчості чи то дизайн одягу, живопис, чи скульптуру.

Можете собі уявити магазин сміття? А насправді він існує і користується у жителів Роттердаму неймовірною популярністю! Що тут продають? Та все, що завгодно: кришечки від пляшок, стрічки, використані кабелі, старі платівки, коробки з-під дисків, шоломи, крейду, старі цвяхи та інший мотлох, який в нашій країні відразу ж відправляється на смітник. А європейські жителі не тільки не викидають всі екологічно чисті відходи, а й виставляють їх на продаж! Навіщо? Для того, щоб інші люди мали змогу придбати матеріал для своїх хобі, а нерідко – і для створення справжніх шедеврів, які коштують шалені суми грошей в Голландії.

Які переваги має магазин сміття? Давайте подивимося:

  • побутові відходи збираються в одному місці і не засмічують оточуюче середовище;
  • більша кількість людей має можливість скористатися зібраним в одному місці підручним матеріалом для творчості та створення об’єктів мистецтва;
  • це, безперечно, вигідно для власників, які масово продають старий та використаний мотлох.

Найбільший плюс магазину із сміттям – це можливість приводити сюди дітей, які можуть творити без втоми і усвідомлювати з ранніх років важливість збереження чистоти оточуючого середовища. Маленькі відвідувачі в компанії батьків отримують колосальний досвід у майстерності з виготовлення різних виробів, розширюють свою свідомість, розвивають фантазію та готуються стати великими художниками та дизайнерами.

Для більшої переконливості великого майбутнього цих дітей досить подивитись на сучасних дорослих голландців, які можуть дозволити собі в 40-річному віці займатися виготовленням інсталяцій і арт-об’єктів з підручних матеріалів та продавати їх потім за великі гроші. Всім нам залишається тільки повчитися мистецтву голландського ресайклінгу – європейське мислення насправді перший крок до європейського життя! Читайте про це та багато іншого у блозі нашої компанії WCG.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *