Шпигунські пристрасті та секонд-хенд: історія в кишені

 

Зовсім нещодавно в одному уельському містечку Портмадог сталася унікальна ситуація, сценарій якої нагадає багатьом сюжет з детективів. Працівники невеликого магазинчику, який вже багато років торгує одягом та іншими речами, знайшли в одній з валіз зі старими книгами креслення атомного підводного човна.

Особливості знахідки

Продавці, а разом з ними і власниця магазину «Бернардінос» – Стелла Паркер, були дуже здивовані таким «скарбом» і вже чекали дзвінка від російських шпіонів, як у відомих фільмах. Однак дзвінок не пролунав, хоча бажання пограти в детектив було досить сильним. В результаті прийшли до колективного рішення виставити знахідку на аукціоні.

Щоб розуміти цінність цього креслення, поділимося деякими фактами про субмарину «Трафальгар»:

  • загальна вартість – 200 млн. фунтів;
  • запущена в 1979 році, списана в 2009 – гордо відслужила 30 років Королівському флоту;
  • учасниця Афганської операції;
  • перший підводний човен, з якого запустили ракету «Томагавк».

Експерти, оглянувши знахідку, заявили, що ймовірніше всього, це креслення було розвішене на самому човні для кращого орієнтування екіпажу по відсіках. Незважаючи на те, що човен вже виведений з експлуатації, цінність креслення оскаржити складно.

«Скарб» в підкладці

Працівники магазину секонд-хенду стверджують, що не знають, хто їм приніс цей чемодан. І попри те, що бонуси в одязі вони знаходять досить часто, подібних ситуацій ще не було. Схему корабля виявили в підкладці валізи, і вона мала чималі розміри – більше ніж півтора метра в довжину.

«Людина, яка принесла це в благодійний магазин, навряд чи знала про наявність в сумці подібного бонусу», – каже директорка магазину. Експерти припустили, що креслення могло бути розробленим фірмою, що зконструювала саме судно, а саме – Vickers.

Човен «Трафальгар» гордо відслужив Великобританії близько трьох десятиліть. За цей час він багато раз патрулював Арктичні води, але в 2009 році під час навчань сів на мілину біля острова Скай. Ця ситуація обійшлася королівству в круглу суму в розмірі 5 мільйонів фунтів, після чого човен був списаний та більше не експлуатувалася.

При купівлі речей в секонд-хенді, ви можете стати частиною історії, отримавши до рук унікальні знахідки. Можливо, це буде щось більш важливе, і ви зможете відкрити секрети, що ретельно приховує історія. Але якщо навіть ваша покупка не порадує вас раритетними обновками, ви все одно залишитеся в плюсі, адже речі такої високої якості й за такою низькою ціною – це вже сама по собі знахідка!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *